Logo
0 ks
za 0,00 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nezmeškejte žádné novinky či slevy!

 

Kontaktujte mě, rád Vám pomůžu!

Martin Janota

 

facebook

+420 725 883 611

ruzovakosmetika@gmail.com

  1. Úvod
  2. RŮŽOVÝ BLOG
  3. Svět krásy a kosmetiky
  4. Jak správně číst popis parfému? Hlava, srdce a základ parfému vysvětleny

Jak správně číst popis parfému? Hlava, srdce a základ parfému vysvětleny

Vůně, která vychází z našeho oblíbeného parfému je rozdělena na tři části. Jsou nimi hlava, srdce a základ parfému. Co každá část znamená a co od takovéhoto popisu očekávat se dozvíte v tomto článku.

 

Hlava parfému

První z vůně se našich smyslů dotýká hlava parfému.

Tato část parfému je zpravidla lehká. Obsahuje nádech ovoce, květů anebo koření. Hlava parfémů je složena z malých a lehkých molekul, které se rychle odpaří. Tyto molekuly zabezpečují první dojem z parfému, a proto jsou nesmírně důležité. Tato aroma vydrží přibližně prvních 15 minut od nanesení.

 

Srdce parfému

Srdce proto, že pocházejí přímo ze srdce, teda středu parfému. Tyto vůně jsou považovány za jakési vyrovnávající, resp. balanční, protože pomáhají vybalancovat hlavní „signature“ vůni parfému.

V srdcích parfému nalezneme nejširší spektrum vůní. Najdete v nich vůně květinové, zelené, kořeněné, ovocní a mnoho dalších. Vůně srdce se začíná projevovat kolem 20 minuty od nanesení, kdy slábne vůně hlavy a do popředí jde právě srdce. Tato vůně může vydržet až 3 hodiny.

Překvapivý fakt o srdci vůně je ten, že se používá na „maskování“ prvotního ne úplně příjemného efektu základních složek parfému (ten samozřejmě časem opadá a vůně „zraje časem“). Srdce parfému je tak většinou nejkomplexnější část parfémů.

 

Základ parfému

Těžké a velké molekuly vůní, které se odparují nejpomaleji a jsou tak stabilnější. To znamená i to, že vydrží nejdéle ze všech složek parfému.

Pravá vůně základu parfému se rozvine až někdy po hodině od nanesení, a právě proto se přidávají vůně hlavy a srdce. Jak jsme se již zmínili, vydrží ale nejdéle. V závislosti od použitých složek může základ parfému vydržet i dny. Tohle jsou vůně, které můžeme cítit z oblečení apod. Tohle jsou ty vůně, které nás lákají k přivonění a nejvíce aktivují naše smysly.

V základech parfému nalezneme většinou dřevité, balzamikové, a pižmové vůně. Není to ale žádnou podmínkou. Dnes se experimentuje s vůněmi a proto v základu můžete již najít i různé jiné vůně.

 

Dostali jste chuť vyzkoušet si naše parfémy? Přehled všech našich parfémů naleznete zde

A nebo jdete raději na jistotu? Pak zkuste náš nejprodávanější a nejoblíbenější parfém s růžemi

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz