Logo
0 ks
za 0,00 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nezmeškejte žádné novinky či slevy!

 

Kontaktujte mě, rád Vám pomůžu!

Martin Janota

 

facebook

+420 725 883 611

ruzovakosmetika@gmail.com

Koenzym Q10 v kosmetice

 

Koenzym Q10 se stále častěji uplatňuje i v léčebné kosmetice, a to pro svůj silný omlazovací účinek na stárnoucí pleť, u které udržuje žádoucí stupeň hydratace. Pleť je současně lépe prokrvena, a tím se doba mladistvého vzhledu déle udrží. Při této příležitosti nutno připomenout, že každá pleť začíná stárnout po dvacátém roce věku a pro její udržení většina jedinců o ni musí dobře pečovat.

 

Koenzym Q10 v krémech, gelech, maskách a pleťových vodách a mlécích působí jako ochranný filtr i proti nežádoucímu UV záření. Spolehlivě působí proti různým neurodermatozám a tlumí projevy lupenky. Má ochranné působení i na velmi citlivou pleť. NEZAPOMEŇTE! Koenzym Q10 je látkou lidskému tělu vlastní a jeho používání napomáhá nejen déle udržet dobrý zdravotní stav a mladistvý vzhled vaší pokožky, ale i udržet celkový zdravotní stav vašeho organizmu. 

 

 

O koenzymu Q10 obecně

 

Koenzym Q10 patří mezi významné antioxidanty, v tomto případě lapače volných radikálů a důležitým katalyzátorem, díky kterému se v těle může uvolnit energie, kterou potřebujeme pro život. Pokud má naše tělo nedostatek Q10, nedokáže získat energii spalováním živin a není schopné správně fungovat.

 

Koenzym Q10 (vitamin Q) je látka přirozeně obsažená v buňkách lidského těla, zejména v aktivních a zatěžovaných buňkách srdečního svalu, mozku a játrech. Hraje klíčovou roli při produkci energie a v ochraně buněk před poškozením a předčasným stárnutím. Organismus si ho částečně vytváří sám, ale jeho spotřeba je velmi vysoká.

 

Důsledky nedostatku

 

Mladý zdravý člověk udržuje normální hladinu koenzymu Q10 příjmem z potravy a vlastní produkcí. K jeho úbytku v organismu dochází po dvacátém roce věku tak, že po čtyřicítce ho máme jen polovinu. Pak se buňky stávají náchylnější k poškození, hůře využívají energii na svou existenci a činnost. Pokud dojde v organismu k poklesu koenzymu Q10 pod potřebnou úroveň, může se to projevit sníženou výkonností, horší tolerancí zátěže, sníženou pracovní aktivitou a výkonností, únavou a sníženou schopností regenerace.

 

Nedostatek Q10 může vést k narušení energetické rovnováhy, což má za následek různé funkční poruchy organismu. Důsledky jsou celkové oslabení organismu, ztráta vitality, snižování schopnosti koncentrace a urychlování stárnutí nejen tělesných orgánů, ale i kůže, protože dochází k poklesu schopnosti regenerace buněk v organismu.

 

Plusové body "qéčka"

 

Q10 podporuje tvorbu energie v těle a dodávku kyslíku do všech důležitých orgánů. Zvyšuje účinnost antioxidačních vitaminů C a E, zabraňuje únavě, působí proti stresu a stimuluje imunitní systém. Udržování normální hladiny koenzymu Q10 má velký význam zejména pro ty, jejichž organismus se musí vyrovnávat s některými z dlouhodobě zatěžujícími onemocněními, např. cukrovkou, vysokým tlakem, anginou pectoris, srdeční nedostatečností, léčbou vysokého cholesterolu apod. Prospěšný je při různých alergiích, onemocněních dýchacích cest, astmatu. Působí také při léčbě obezity, posiluje tělo v boji s roztroušenou sklerózou, onemocněním zubů, při paradentóze, užívá se při léčení poruch mozkové činnosti související se schizofrenií nebo Parkinsonovou či Alzheimerovou chorobou. Účinný je při chronické únavě a příznivě ovlivňuje mužskou i ženskou plodnost. Dostatečné množství koenzymu Q10 v každé buňce zabezpečuje také rychlý růst vlasů, nehtů, obnovu kůže a lepší sílu svalstva.

 

Brzda stárnutí kůže

 

Péče o pleť se mění s přibývajícím věkem. Její přirozené stárnutí se začne projevovat asi od 25. roku života, kdy se objevují první vrásky a postupně se zpomalí proces regenerace pleti. Současně se snižuje i vlastní tvorba kolagenu, elastinu a lipidů v kůži, které jí zajišťují pružnost a pevnost. Navíc je stárnutí pleti ovlivňováno vnějšími faktory, např. UV zářením, tabákem, alkoholem, barvivami ve stravě, přehřátím organismu. Volné radikály dokáží neutralizovat antioxidanty, např. vitamin E a Q, čili koenzym Q10, i ve formě pleťových krémů. Trh nabízí nepřeberné množství léčivých dermatologických výrobků, ale před jejich použitím byste se měli raději poradit s odborníkem.

 

 

Dostupné zdroje Q10

 

Běžná léčivá dávka koenzymu Q10 v tabletách je 100 mg denně, udržovací a preventivní pak 30 mg denně. Podává se nalačno, půl hodiny před jídlem. Vedlejší účinky nejsou známy, ale těhotné ženy by se měly pro jistotu poradit s lékařem. Jeho účinky se však začnou projevovat po delším čase užívání, asi po několika týdnech. Nejúčinnější se jeví tobolky, kde je účinná látka rozpuštěna v oleji. Pokud nechcete užívat koenzym Q10 v tabletách, jeho přirozenými zdroji jsou makrely, losos, sardinky a mořské produkty vůbec, hovězí maso, srdce, játra, ledviny, olivový olej, arašídy, ze zeleniny zejména brokolice, luštěniny, vajíčka. Jeho množství však klesá skladováním a tepelnou úpravou jídla. Pokud byste chtěli v potravě přijmout 30 mg koenzymu Q10, museli byste sníst např. půl kila sardinek, kilo hověziny, nebo více než kilogram arašídů.

 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz