Logo
0 ks
za 0,00 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nezmeškejte žádné novinky či slevy!

 

Kontaktujte mě, rád Vám pomůžu!

Martin Janota

 

facebook

+420 725 883 611

ruzovakosmetika@gmail.com

  1. Úvod
  2. RŮŽOVÝ BLOG
  3. Svět krásy a kosmetiky
  4. Proč vybrat přírodní kosmetiku?

Proč vybrat přírodní kosmetiku?

Prodeje přírodní kosmetiky v posledních letech raketově rostou, a tak se mnoho z nás přirozeně ptá, proč používat přírodní kosmetiku. V tomto článku si představíme 3 nejčastější důvody spotřebitelů pro koupi přírodní kosmetiky a podíváme se taky co říká věda a odborníci.

 

Proč spotřebitelé kupují přírodní kosmetiku

 

1. Přírodní kosmetika neobsahuje chemii

Jak je tomu doopravdy? Přírodní kosmetika opravdu neobsahuje chemii, anebo ji obsahuje v minimálním množství. Naproti konvenční kosmetice v ní nenajdete parabeny, silikony anebo sulfáty.

 

2. Přírodní kosmetika je pro naši pleť vhodnější

Omyl!

Doopravdy přírodní kosmetika nemusí být pro každého lepší jako ta s obsahem chemických látek. Je přirozené si myslet, že to, co pochází přímo z přírody bude pro naši pleť i lepší. Některé přírodní složky mohou naopak naši pokožku dráždit, anebo dokonce i poškodit.

Dnes neexistuje studie, která by prokazatelně potvrdila, že přírodní (organické) složky kosmetiky jsou lepší jako syntetické složky. Standardem ve složení přírodní kosmetiky jsou dnes třeba mentol, eukalyptus, levandule, rozmarýn a esenciální oleje. Naproti tomu ale stojí vědci, kteří tyto složky označují jako dráždivé látky. Když je pak pokožka podrážděna, rozpadává se kolagenní vrstva a schopnost pokožky se obnovit je omezena.

Znamená to tedy, že přírodní kosmetika není vhodná?

Ne, je celá řada produktů, které jsou výborné, účinné a Vaši pokožku si dokonale hýčkají. Vždy taky záleží na individuální toleranci pokožky k dané složce kosmetiky.

To, že složky jsou přírodního původu automaticky neznamená, že jsou lepší, a naopak jen proto, že nějaká složka je vyrobena v laboratoři neznamená, že je škodlivá pro naši pleť. Více o chemických parabenech se dočtete v našem článku.

 

3. Přírodní kosmetika je ekologičtější a netestována na zvířatech

Co se testování na zvířatech týče, tak tyto praktiky jsou již dlouho v EU zakázané a můžeme tedy tvrdit, že kosmetika a její složky vyrobeny v EU nejsou testovány na zvířatech. Není tady tedy rozdíl mezi přírodní a konvenční kosmetikou.

Jestli je přírodní kosmetika ekologičtější nelze jednoznačně určit. Záleží tady na mnoha faktorech a výsledek není jednoznačný.

 

Co to pro nás znamená a jakou kosmetiku tedy vybírat?

U zastánců jen přírodní kosmetiky jde z velké míry o přesvědčení, že přírodní kosmetika je lepší. Co se ale běžný spotřebitel může naučit od příznivců přírodní kosmetiky je důslednost u výběru kosmetiky a čtení složení.

Našim doporučením je vždy sledovat reakce naší pokožky na různé složky a kosmetiku obecně a vybírat takové, které nám nezpůsobují podráždění při dlouhodobém používání jak u přírodní, tak konvenční kosmetiky.

U nás na e-shopu Vám nabízíme přehledné rozdělení kosmetiky i do kategorie přírodní kosmetiky, tak abychom Vám výběr ulehčili co nejvíce. Taky u všech produktů na našem e-shopu je uvedeno složení, a proto vždy víte, co kupujete. Navíc garantujeme, že i u konvenční kosmetiky v naší nabídce nenajdete parabeny. Proto můžete na našem eshopu nakupovat bez obav.

Děkujeme za přečtení a budeme rádi, když nám napíšete Váš názor na výběr kosmetiky.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz