Logo
0 ks
za 0,00 CZK
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nezmeškejte žádné novinky či slevy!

 

Kontaktujte mě, rád Vám pomůžu!

Martin Janota

 

facebook

+420 725 883 611

ruzovakosmetika@gmail.com

  1. Úvod
  2. RŮŽOVÝ BLOG
  3. Svět krásy a kosmetiky
  4. Růžový olej - proč je vzácnější než zlato?

Růžový olej - proč je vzácnější než zlato?

Každý rok v květnu a červnu uvidíte na bulharských růžových polích tisíce sběračů růží. Sbírají je tak posledních 350 let. Výsledkem denní práce jednoho sběrače je jen 7-8 gramů vzácného éterického oleje. V čem je jeho kouzlo?

 

Sběr růží

 

Okvětní lístky se z růžových keřů sbírají od časných ranních hodin a jeden sběrač jich tak za cca 5 hodin nasbírá 25 až 30 kilogramů. Sběr končívá v deset hodin, kdy důsledkem vedra klesá esence ke kořenům.

 

A co se s květy děje dál?

 

Čerstvé plátky sebraných růží pak putují do destiláren, kde se vaří. Kondenzovaná pára se sbírá do nádrží, aby následně prošla opakovanou destilací. Výsledkem tohoto procesu je pak růžová esence, jejíž cena se na trhu pohybuje mezi 8 až 12 tisíci Euro za kilogram (209.000 - 310.000 Kč/kg).

 

Růžový olej

 

Dvěma největšími producenty růžového oleje jsou v současnosti Bulharsko a Turecko. V Bulharsku se ročně vyrobí kolem 1500 kg této vzácné esence a putuje k výrobcům a zákazníkům do celého světa. Hlavními odběrateli jsou mimo bulharských producentů i výrobci parfémů a kosmetiky ve Francii, Spojených státech a Japonsku.

 

V čem je růžový olej tak výjimečný?

 

Je to především v něm obsažených více než 300 složek, které se doposud nikomu nepodařilo vyrobit synteticky. To dělá z tohoto éterického oleje esenci, která má pro výrobce pravé přírodní kosmetiky hodnotu, větší než zlato.

 

Možná vás  proto překvapí, že si tento olej dnes můžete pořídit v BIO kvalitě za vcelku dostupné ceny. Navíc si můžete vybrat, v jaké formě budete laskat svou pleť a své smysly. Bude to čistý růžový olej, zklidňující růžová voda nebo elixír proti stárnutí pleti?

 

BioFresh Bio Rose Oil celá řada

 

Přejeme vám při jejich užívání chvíle plné relaxace a harmonie, s vůní hebkých růží.

 

Autor: David Hrachovina

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz